Emrullah Bedir CV Sivas Kangal doğumluyum (1977). Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim. 2002’de Sivas Yıldızeli Karkın İlköğretim Okulu’nda göreve başladım. Sivas ve Sakarya’da muhtelif okullarda görev yaptım. Bir yıl... [Devamı]

Emrullah Bedir hakkında

Emrullah Bedir CV Sivas Kangal doğumluyum (1977). Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim. 2002’de Sivas Yıldızeli Karkın İlköğretim Okulu’nda göreve başladım. Sivas ve Sakarya’da muhtelif okullarda görev yaptım. Bir yıl süreyle Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Bölümü’nde çalıştım. Halen İstanbul Arnavutköy Cumhuriyet Ortaokulu’nda görev yapmaktayım. Üç yıldan beri şiir yazıyorum. Muhtelif dergilerde ve internet sitelerinde yayınlanmış şiirlerim, bestelenmiş 15’ten fazla eserim var. • Velhasıl Kelam isimli şiirim ASKED tarafından düzenlenen Avrasya Şairleri Antolojisi şiir yarışmasında mansiyon ödülü kazandı. • Fırat Yılmaz Unutulmaz isimli şiirim Trabzon’da düzenlenen Şiirler Fırat’a Akıyor konulu şiir yarışmasında Türkiye birincisi oldu. • Sevsem De Yeter adlı şiirim ikinci geleneksel aşk şiirleri yarışmasında mansiyon ödülü kazandı. • Bir Daha Çalsın adlı şiirim Birkalır Müzik Prodüksiyon tarafından çıkarılan üç şarkılık Single albüme adını verdi. E Mail : bediremrullah@gmail.com Telefon : 0530 146 40 20

Bestekar Sayın Ramazan Özyurt

SAYIN RAMAZAN ÖZYURT

indir

Müzisyen, bestekâr denilince insanların birçoğu hemen Beethoven, Mozart, Richard ve benzerlerini saymaya başlıyor. Şüphesiz bunlar dünya çapında ustalardır. Kendi kültürleri adına övünç kaynağı olabilirler, sevilebilirler ancak müziğin evrensel dilini bir yana bırakırsak bunların müziğinin bizi yansıtmaması, bizi anlatmaması, bize hitap etmemesi de su götürmez bir gerçektir.

Müzik denilince benim aklıma bizim müziklerimiz, bestekâr denilince de bizim ruhumuzu yansıtan, başarılarıyla göz kamaştıran ve insanlığa ışık tutan bestekârlarımız geliyor. Bu meyanda daha çok Itri’yi, Dede Efendi’yi, İbrahim Efendi’yi, Muhammed Abdülvahab’ı, Riyad El Sunbati’yi ve son dönemde gönlümüze taht kurmuş şarkıların bestekarları olan yerli müzisyenlerimizi hatırlıyorum. Hem de tarifi imkânsız bir saygı ve sevgiyle hatırlıyorum. Çünkü bunlar bizim duygu, düşünce ve hayallerimize tercüman olmakla kalmadılar, gönlümüzde yıkılmaz bir taht kurdular. Sesimiz, sözümüz, nefesimiz oldular. Allah ebediyete intikal eden müzisyenlerimizin mekânlarını cennet eylesin. Yaşayan müzisyenlerimize de huzurlu ve mutlu bir ömür versin. Bizlere de dünyanın en ünlü bestekarının Itri olduğunu öğrenme ve ifade edebilme azmi ve kararı kazandırsın.

Sadece bunlar mı? Elbette hayır. Başarılarıyla göz kamaştıran daha onlarca, yüzlerce müzisyenimiz, bestekârımız var… Yaşayan ünlü bestekârlar içerisinde bana en çok hitap edenlerden, müzik coşkusu ve heyecanı yaşatanlardan biri Sayın Ramazan Özyurt.

İnsanı büyüleyen duru ve gür sesiyle, terennümlü besteleriyle müstesna bir müzisyen… Benim de bazı şiirlerimi besteleyerek sözlerime tarifi imkânsız güzellikte ahenk kattı. Müzikle söz bir araya uyumlu bir şekilde getirildiğinde ortaya çıkan etkinin ne kadar vazgeçilmez bir güzellik olduğunu Sayın Ramazan Özyurt’un bestelerinde defalarca gördüm, yaşadım. Onun bestelerinde nağme zenginliği, klasik müziğimizden izler ve orijinal bir üslup hemen dikkat çekiyor.Ramazan Özyurt’un bu yolda önemli bir isim olarak musiki tarihimize geçeceğine inancım tamdır.

Gözümüzün önündeki ulu çınarlar dururken Batı’nın ufak tefek çöplerine devasa hayran kalanlar varsın kalıversin; ben birbirinden güzel besteleriyle duygularımıza tercüman olan, bizi anlatan, bize hitab eden ve bizi yansıtan Sayın Ramazan Özyurt’u ve onun şahsında bütün müzisyenlerimizi ayakta alkışlıyor, hepsine gönüller dolusu selam ve saygılar sunuyor, teşekkür ediyorum.

Ramazan Hocam iyi ki varsınız ve öyle inanıyorum ki dünya durdukça eserlerinizle var olmaya devem edeceksiniz.

 

BESTEKAR RAMAZAN ÖZYURT

 

Güler yüzlü, candan biri

Hem dürüst hem mert ve cömert

Taçlandırır güfteleri

Bestekar Ramazan Özyurt

 

Unutulmaz özgün sesi

Şarkıların efendisi

Beyfendinin ta kendisi

Bestekar Ramazan Özyurt

 

Hasar vermez eli, dili

İncitmez bir dalı, gülü

Yunus gibi hoşgörülü

Bestekar Ramazan Özyurt

 

Beliğ sözü hemen sezer

İnci gibi nota dizer

Terennümlü şarkı yazar

Bestekar Ramazan Özyurt

 

Her halinde armoni var

Melodiye ahenk katar

Çok müstesna bir sanatkar

Bestekar Ramazan Özyurt

 

Bazen acı hüzzam çalar

Nağme nağme kalbe dolar

Yüzyıllara selam salar

Bestekar Ramazan Özyurt

 

Emrullah Bedir

—————————————
'Sitemizde yazılan tüm yazılar Bizimedebiyatimiz.com yazarlarına aittir.Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.'

117 views

Bu yazı Deneme, Haber kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.