Hilal Yıldız Erkurt

Üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olan Hilal Yıldız Erkurt, 1993 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğdu. Aslen Konya Seydişehirli’dir. Çocukluk dönemlerini Tekirdağ ve Konya’da geçirdi. 2002 yılından beri İs... [Devamı]

Hilal Yıldız Erkurt hakkında

Üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olan Hilal Yıldız Erkurt, 1993 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğdu. Aslen Konya Seydişehirli’dir. Çocukluk dönemlerini Tekirdağ ve Konya’da geçirdi. 2002 yılından beri İstanbul’da ikamet etmektedir. Konya Cumhuriyet İlköğretim Okulu, İstanbul Piripaşa İlköğretim Okulu ve İstanbul Güner Akın Lisesi’nde ilköğretim ve lise eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okumaktadır. Edebiyatı ve çevresinde gelişen güzellikleri, hayatı keşfettiren bir anahtar olarak görmekte ve bu keşfi yazarak paylaşmak istemektedir.

Halk Edebiyatı Dergisi Söyleşileri Gerçekleşti!

"Halk Edebiyatı Dergisi Sonbahar Dönemi Söyleşileri" gerçekleşti.

"Halk Edebiyatı Dergisi Söyleşileri" başlığı altında edebiyatımız ve değerlerimizi anlamak adına organize ettiğimiz programlarımız sonbahar mevsiminde de serüvenine devam etti.

Üsküdar Abbara Kahve'de on beş günde bir olmak üzere yaptığımız etkinliklerin ilki 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Yazar Faruk Yılmazer'in konuk olduğu Hikaye ve Hikayecilik başlığı altında ele alınan etkinlik ile gerçekleşti. Kabul Saati'nin yazarı Faruk Yılmazer hikaye türünün varlığından, hikayelerini nasıl yazdığından, Kabul Saati'nin manasından bahsederek hikayenin Türk edebiyatında ve hikaye yazarının dünyasındaki önemine değindi. 

Söyleşilerimizin ikinci konuğu ise 11 Kasım 2017 Cumartesi günü Yazar Mehmet Ballı oldu. Moderatörlüğünü Zeynep Özsarı'nın yaptığı, Tarihi Roman Söyleşileri başlığı altında gerçekleşen etkinlikte Mehmet Ballı'nın tarihi roman türü ve yazarlığı hakkındaki bilgilerinden faydalandık. Tarihi roman türünün varlığından, tarih ile edebiyatın alışverişlerinden, tarihi roman yazarlığının misyonundan, bu türün insanlar üzerindeki etkisine değinen Mehmet Ballı, Engere isimli tarihi roman çalışmasından da bahsederek tarihi roman türünün Türk edebiyatındaki seyrini ve önemini bizlere anlattı. 

Üçüncü etkinliğimiz ise Zeynep Özsarı'nın moderatörlüğünde, Eğitimci, Yazar ve Şair Filiz Çırpıcı ile 26 Kasım 2017 Pazar günü Şiir Üzerine başlığı altında gerçekleşti. Han (şiir) ve Medeniyetimizin Şiiri (deneme) isimli kitapları ile bizlere şiirin varlığını ve medeniyetimizin şiire olan bakış açısını anlatmaya çalışan Filiz Çırpıcı, Şiir Üzerine başlığı ile gerçekleşen etkinlikte de şiirin varlığından, Türk edebiyatındaki seyrinden, insan ile olan etkileşiminden, şairliğin yönlerinden bahsetti ve kendi şiirlerini bizlere okuyarak ruhumuza güzel bir esinti kattı. 

Halk Edebiyatı Dergisi aile üyelerine, değerli katılımcılara, Abbara Kahve ailesine ve etkinliklerimizin ardından okudukları şiirlerle bizlere güzel bir soyleşi ortamı yaratan herkese teşekkür ederiz. 

                  

          

—————————————
'Sitemizde yazılan tüm yazılar Bizimedebiyatimiz.com yazarlarına aittir.Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.'

Bu yazı Duyurular, Edebiyat, Foto Galeri, Genç Edebiyat, Görsel Sanatlar, Haber, Halk Edebiyatı Dergisi, Halk Edebiyatı Dergisi Yayınları, Kültür-Sanat kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir