Şenol Tombaş, Ordu, Ünye’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Radyo ve TV. Prg. Okudu. Anadolu Radyo’da “Halk Edebiyatı” programını hazırlayıp sundu. Hikâyeleri Hurufat, Merhaba, gibi pek çok edebiyat dergilerinde ya... [Devamı]

İSMEK “ Yazarlık Atölyesi” Kursiyerlerinin Usta-Çırak Buluşması

10632674_10208800375429901_9081689187642553130_n

Yaşam boyu eğitim anlayışı ile İstanbullulara modern, kaliteli ve nitelikli eğitim imkânları sunan İSMEK, açtığı Yazarlık Atölyesi büyük ilgi görüyor. Bu kurslarda, bir yandan edebiyatın türleri ve yazı yazma teknikleri teorik olarak öğretilirken diğer yandan da pratik uygulama olarak kurslara usta yazarlar davet ediliyor. Kursiyerlerle yazar buluşması öğrencilerin öğrendiklerini ve merak ettiklerini karşılarındaki yazara sorma imkânı buluyorlar. İşte bu davetlerden biri de 29 Şubat 2016 Pazar günü, İSMEK Kadıköy /Rasimpaşa “Yazarlık Atölyesi”nin konuğu Eğitimci-Şair Filiz Çırpıcı’ydı.

Yazarlık Atölyesi usta öğreticisi Hikâyeci-Yazar Şenol Tombaş’ın sunumuyla başlayan söyleşiye öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Çırpıcı, şiirin muhtevasına değinirken iyi şiir yazmanın püf noktalarına dair görüşlerini ifade etti. Akabinde kursiyerlerden gelen sorulara bir bir cevap verdi. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinden sonra kurs son buldu.

bizimedebiyatimiz.com Haber Müdürü:Ayşe Çetin

—————————————
'Sitemizde yazılan tüm yazılar Bizimedebiyatimiz.com yazarlarına aittir.Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.'

Bu yazı Haber, Kültür-Sanat kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir