Mehmet Ballı, Yazar, Editör, (Tarihi Romancı). / . İşletme okudu ve halen Türk Dili ve Edebiyatı Okuyor. / . İlk öyküsü 1993 yılında Türkiye Gazetesi'nde yayımlandı. Halk Edebiyatı Dergisi başta olmak üz... [Devamı]

Mehmet Ballı hakkında

Mehmet Ballı, Yazar, Editör, (Tarihi Romancı). / . İşletme okudu ve halen Türk Dili ve Edebiyatı Okuyor. / . İlk öyküsü 1993 yılında Türkiye Gazetesi'nde yayımlandı. Halk Edebiyatı Dergisi başta olmak üzere; birçok Kültür Sanat ve Edebiyat Dergileri ile İnteraktif Gazete ve İnternet Medyasında yazıları yayımlanmakta. Halen gönüllü olarak Halk Edebiyatı Dergisi Editörlüğü görevlerini yürütmekte. / . İlk Türkçe elektronik kitap iETT Fıkraları (2008) yapan ve yayımlayan kişi Mehmet Ballı oldu. / . 2012 yılından itibaren, MEB'in "Yazarlar Okullarda" projesi kapsamında, ortadereceli okullarda "Okumada Seçicilik" ve "Tarihi Roman" konulu söyleşi/seminerler vermeye başladı. / . İlk eseri, İETT FIKRALARI kitabı 2009 yılında kişisel yayınlardan çıktı. Bu kitap, toplu ulaşım araçlarında geçen mizansen olayları konu edinmekte. Yazar, bu kitabındaki ince, doğal ve yerli üslubuyla tanındı. /. 2011 yılında ENGERE Tarihi Romanı çıktı. 'Küllerinden Doğan Bir Neslin Gerçek Hikayesi'ni anlatan yazar; Kurtuluş Savaşı yıllarında Yalova ve çevresinde yaşanmış dramatik olaylardan birini tarihi roman dilinde kaleme aldı. /. 2013 yılında METAMORFOZ Tarihi Romanı çıktı. "Bütün Kentler Ölümlüdür İstanbul Hariç!" diyen yazar; tarihi bitpazarlarını araştırarak İstanbul’un yakın tarihinin sosyo-ekonomik ve kültürel kesitini ve dolandırıcılığın filozofluğundan insanı kamile ulaşan bir ademin şehir ile iç içe geçirdiği dönüşümü kaleme almakta. / . 2015 yılında, Kırkikindi Yağmurları Naturalist Öykü kitabı çıktı. "Kırkikindi Yağmurları kitabını okuduktan sonra içinizde; ‘Şehirden köye kaçma hissi’nin uyandığını fark edeceksiniz…" diyen yazar, bu eserinde; 1555’de başlayıp 2090 yılına uzanan âsude bir hayatın öyküsünü anlatmakta.... / . Ayrıca, kurduğu www.mehmetballi.com kişisel web sitesinden; araştırmış olduğu birçok İlmi, Dini bilgileri ve sosyal hayata dair yazdığı edebi eserleri okuyucularının istifadesine ücretsiz olarak sunmakta. Evli ve 2 delikanlı babası olan Mehmet Ballı; Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), Türkiye Dergiler Birliği (TURDEB), Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) aktif üyesidir. daha fazla bilgi için : http://www.mehmetballı.com

Merhaba…

Merhaba…
Edebiyat, coşkun duyguların tefekkürüdür. Duyguları coşturmaya geldim…
Bizimedebiyatımız’da  bu benim ilk yazım olacak ama beni Halk Edebiyatı Dergisi’nden tanıyanlarınız olacaktır. Ondan da önce, birçok kültür sanat edebiyat dergilerindeki yazılarımdan…
Yaklaşık 16 senedir ‘internet medyasında’ makale yazıyorum. İlk, skyturk.net’te başladığım köşe yazılarımın (makale) sayısı, yaklaşık 600’ün üzerine çıktı.
Makale; dar anlamda 'ıspatlama,' genel mana da ise, ‘herhangi bir konuda bilgi vermek amacını güden, bir görüşü desteklemek, bir savı öne sürüp bunu kanıtlamak ereğinde olan ve bir gazete, dergi ya da internet medyasında yayımlanan yazı” diye tanımlanır.
Bendenizin, daha çok sosyal hayata dair tespit ettiğimiz yanlış/eksik neyi görmüşsek giderilmesi yönünde, kalemimizi sivrilterek, yıkıcı değil ama hep yapıcı öneriler de bulunduk. Sessizlerin sisi olduk, ateşi kucaklar gibi…
(Bana bu konuda her daim dualarda bulunan okurlarıma bir kez daha buradan teşekkür ediyorum.)
15 Temmuz'da bir şeyi fark ettik ki, makalelerimizde yazdıklarımızın tamamı doğru ama hiç birinden de ders çıkartılmamış!..
Yazmaktan yorulmamıştık ama şimdi makale yazma şevkimiz kırıldı. Tabii başka engellerde var!..
Yine de ümitvariyiz, yarınların Türkiye'sini inşa ve ihyası için hakkı haykırmaya, üretmeye, toplumu aydınlatma görevimize devam edeceğiz.
Şimdilik sosyal içerikli güncel makalelere ara verip biraz daha edebiyata dair yazılara ağırlık vermek istiyorum. Güncel makale hazırlamak çok emek ve zaman isteyen bir iştir. Şimdi belirli aralıklarla bu köşemden edebi yazılar yazıp, asıl uzmanlık alanım olan ‘tarihi roman’ projelerime yoğunlaşmak istiyorum. Bizi bu manada anlayan güzel insanlara arzuhalimdir.
‘Sizleri hoş gördük de geldik buraya,’ diye selamlayarak bitiriyorum bu yazımı…
Bir sonraki yazımız ‘dergicilik’ üzerine olacak inşallah…

—————————————
'Sitemizde yazılan tüm yazılar Bizimedebiyatimiz.com yazarlarına aittir.Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.'

Bu yazı Deneme, Haber kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir